Omdlenie u seniora

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
27 października 2022, 10:10

Jak reagować w sytuacji zasłabnięcia, bądź utraty przytomności u podopiecznego? Czym różni się omdlenie od zasłabnięcia? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Zespół stresu opiekuna

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
26 października 2022, 13:10

Opieka nad osobami starszymi jest często wymagająca i obciążającą, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Opiekunowie rezygnują z życia towarzyskiego, poświęcając się w całości pracy. Funkcjonowanie “od zlecenia do zlecenia”, bez przerw na życie prywatne, może skutkować szybkim wypaleniem zawodowym, a w dalszej perspektywie czasu, wystąpieniem zespołu stresu opiekuna. Czym dokładnie jest ta przypadłość? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Niedosłuch u osób starszych

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
24 października 2022, 15:10

Szacuje się, że problemy ze słuchem wykazuje aż 50% seniorów po 65 roku życia. Jak rozpoznać niedosłuch u podopiecznego? Skąd bierze się ta przypadłość? O czym powinien pamiętać opiekun? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie.

Formy aktywności fizycznej dla seniora i korzyści z nich płynące

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
15 października 2022, 11:10

Aktywność fizyczna nie przestaje być istotna nawet w podeszłym wieku. Powinniśmy zachęcać naszych podopiecznych do częstego wychodzenia na świeże powietrze. Możemy jednak nie mieć pomysłu na to, jak spędzić czas poza domem. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu kilka propozycji.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - obowiązek opiekuna

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
1 października 2022, 11:10

Podejmując się pracy jako opiekun osób starszych, powinniśmy mieć na uwadze fakt, że będziemy zajmować się osobami schorowanymi. Nikt z nas nie chce pracować w ciągłym stresie i obawie, że nie poradzi sobie w sytuacji, gdy senior zemdleje, bądź obleje się wrzątkiem. Pamiętajmy, że udzielenie pierwszej pomocy w nagłej sytuacji to obowiązek każdego z nas! Warto zapoznać się z podstawami jej udzielania.

Samotność wśród osób starszych

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
24 września 2022, 16:09

Dlaczego długie okresy odosobnienia źle wpływają na samopoczucie psychiczne, a nawet fizyczne seniora? Jak pomóc podopiecznemu cierpiącemu na samotność? O tym przeczytają Państwo w dzisiejszym wpisie.

Odleżyny u seniora

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
22 września 2022, 14:09

Odleżyny to otwarte rany, które powstają wskutek długotrwałego stykania się ciała z podłożem, którego następstwem jest miejscowe niedokrwienie, nazywane martwicą. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Jak opiekować się seniorem narażonym na powstawanie odleżyn? O tym przeczytają Państwo w dzisiejszym artykule.

Agresja u osób starszych

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
21 września 2022, 12:09

Agresja to bezdyskusyjnie najcięższy temat, zarówno dla nas opiekunów, jak i rodziny podopiecznego. Ataki agresji bywają bardzo stresujące, przykre, a nawet niebezpieczne dla nas i samego seniora. Warto więc zaczerpnąć podstawowych informacji na temat zaburzenia. Jak sobie radzić z agresywnymi zachowaniami? Jakie są przyczyny agresji u seniora? Wszystkiego dowiedzą się Państwo z dzisiejszego wpisu.

Inkontynencja u osób starszych

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
31 sierpnia 2022, 11:08

Inkontynencja to schorzenie, które występuje najczęściej u osób starszych. Charakteryzuje się mimowolnym oddawaniem moczu lub stolca. Najczęściej rozwija się powoli, czemu towarzyszy szereg różnych objawów.

Aktywność fizyczna seniora

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
31 sierpnia 2022, 08:08

Każdy z nas zna powiedzenie “W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dobra kondycja fizyczna to lepsze samopoczucie w każdym wieku, również podeszłym. Badania udowadniają, że sportowy tryb życia pomaga przeciwdziałać różnym schorzeniom, ponadto regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie psychiczne seniora.

Dieta seniora - kilka wskazówek dla opiekunów

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
28 sierpnia 2022, 10:08

Przestrzeganie diety seniora jest bardzo ważnym zadaniem opiekuna osoby starszej. Często zachodzimy w głowę jakie posiłki dostarczą podopiecznemu wystarczającą ilość witamin, minerałów i składników odżywczych, pamiętając przy tym, że musimy zmieścić się w budżecie ustalonym przez rodzinę. Przyrządzajmy dania, które są proste i odżywcze jednocześnie. Pomogą w tym wskazówki zawarte w dzisiejszym wpisie.

Wywiad z panią Angeliką - opiekunką osób starszych

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
24 sierpnia 2022, 12:08

Dziś coś specjalnie dla zastanawiających się nad pracą w opiece nad osobami starszymi. Publikujemy wywiad z Panią Angeliką - jedną z naszych opiekunek.

Jak postępować z chorym na depresję?

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
15 sierpnia 2022, 09:08

We wcześniejszym wpisie zgłębiliśmy temat depresji u seniora, poruszając kwestię charakterystycznych objawów i sposobów leczenia. W tym artykule zamieszczamy kilka wskazówek, odnośnie postępowania z osobą chorą.

Depresja u seniora. Jak ją rozpoznać?

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
1 sierpnia 2022, 15:08

Depresja jest chorobą dotykającą ludzi w różnym wieku, jednak trudniej jest ją wykryć u osób starszych. U seniorów pojawiają się objawy związane z bólami i problemami układu trawiennego, które nie są charakterystyczne dla depresji występującej u osób młodszych.

Opiekun osób starszych - najczęstsze pytania

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
28 lipca 2022, 18:07

Osoby decydujące się na podjęcie pracy w roli opiekuna osób starszych często mają mętlik w głowie i zadają sobie wiele pytań. W tym wpisie odpowiadamy na najpopularniejsze z nich.

Walizka opiekunki osób starszych - pakujemy!

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
26 lipca 2022, 16:07

Wyjeżdżając za granicę w roli opiekuna osób starszych, stajemy przed ciężkim wyborem: Co spakować do walizki? Jej pojemność jest ograniczona, a ilość przedmiotów jakie wydają się nam niezbędne bywa przytłaczająca. Opiekunowie, którzy mają już za sobą wyjazdy zagraniczne, wiedzą jak ciężko jest spakować się tak, żeby wszystko pomieścić i o niczym nie zapomnieć. W tym wpisie przypominamy o tym co warto zabrać.

Choroby wieku podeszłego u naszych seniorów

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
20 lipca 2022, 16:07

Choroby wieku podeszłego mają negatywny i nieodwracalny wpływ na funkcjonowanie seniorów, dlatego każdy opiekun powinien znać ich objawy i wiedzieć jak postępować z chorymi.

Opiekun osób starszych - zawód z przyszłością

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
12 lipca 2022, 15:07

Niż demograficzny

Analitycy alarmują: Europejskie społeczeństwo starzeje się.  Odsetek młodych spadł do rekordowo niskiego poziomu i coraz więcej osób starszych potrzebuje pomocy w życiu codziennym. Młodsza część rodziny nie zawsze jest w stanie pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad rodzicami lub wujostwem. Często małżeństwa opiekują się już jednym z rodziców. Co w sytuacji, gdy pomocy zaczną wymagać starsi członkowie dalszej rodziny? Czy zostaną pozostawieni sami sobie?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy tu dla Ciebie!

Adres


Rynek 40 (Galeria Nyska, piętro II, biuro 216)
48-300 Nysa

Godziny pracy


Poniedziałek - Piątek
08:00 - 16:00

Telefon


+48 533 377 827
+48 533 377 828