Opiekun osób starszych - zawód z przyszłością

Kamila Patrycja Wilczyńska
Wpisy,
12 lipca 2022, 15:07

Niż demograficzny

Analitycy alarmują: Europejskie społeczeństwo starzeje się.  Odsetek młodych spadł do rekordowo niskiego poziomu i coraz więcej osób starszych potrzebuje pomocy w życiu codziennym. Młodsza część rodziny nie zawsze jest w stanie pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad rodzicami lub wujostwem. Często małżeństwa opiekują się już jednym z rodziców. Co w sytuacji, gdy pomocy zaczną wymagać starsi członkowie dalszej rodziny? Czy zostaną pozostawieni sami sobie?

Jako LTD Pflege Service nie godzimy się na taki stan rzeczy. Naszą misją stało się niesienie pomocy osobom starszym. Wszyscy łączymy ją z życiem zawodowym, dzięki czemu możemy w 100% poświęcić się temu co robimy, oferując zatrudnienie opiekunom z całej Polski.

Opiekun osób starszych

Niskie zarobki, inflacja, a także trudności w znalezieniu zatrudnienia sprawiły, że około 3 milionów Polaków wyjechało z ojczyzny w poszukiwaniu pracy. Większość Polaków pragnących łączyć życie zawodowe z opieką nad osobami starszymi decyduje się na wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów - Niemiec.

Stabilne zatrudnienie i chęć niesienia pomocy to nie jedyne zalety pracy w zawodzie opiekuna. Do wyjazdów może skłonić możliwość poznania innej kultury, ludzi, zwiedzenia ciekawych miejsc (o czym będziemy jeszcze pisać) i szlifowania umiejętności językowych. Praca w Niemczech to również dużo wyższe niż w Polsce zarobki. Wciąż potrzebujących opieki jest więcej niż osób gotowych nieść pomoc. Jest to więc zawód, w którym pracy nigdy nie zabraknie.

Naprzeciw osobom zdecydowanym wychodzą agencje opieki, takie jak nasza.

LTD Pflege Service

Jesteśmy Polską licencjonowaną agencją zatrudnienia, założoną w Nysie (województwo opolskie). Posiadamy wieloletnie doświadczenie w opiece nad osobami starszych oraz kompetencje zawodowe, które pozwoliły nam na ugruntowanie pozycji na rynku i świadczenie najwyższej jakości usług. Dzięki współpracy z najbardziej cenionymi i uznanymi  koordynatorami niemieckimi, nasi pracownicy korzystają z całodobowego wsparcia zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie. Codziennie aktualizowane miejsca pracy są dostosowane do profilu opiekunki bądź opiekuna, ich predyspozycji językowych, wymagań i potrzeb. Poza profesjonalną rekrutacją zapewniamy stałe wsparcie koordynatora dostępnego 24/7. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy są gotowi na ważną zmianę w swoim życiu i podjęcie pracy jako opiekun osób starszych.

Aktualne oferty dostępne są na naszej stronie internetowej: https://ltd-ps.com/jobs

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy tu dla Ciebie!

Adres


Rynek 40 (Galeria Nyska, piętro II, biuro 216)
48-300 Nysa

Godziny pracy


Poniedziałek - Piątek
08:00 - 16:00

Telefon


+48 533 377 827
+48 533 377 828